Antalya Manavgat Mimarlık Ofisleri

ALİ UYSAL MİMARLIK

ALİ UYSAL MİMARLIK 2013 yılında Antalya ili Manavgat ilçesinde kurulmuştur. Farklı deneyimleri bir araya getiren güçlü bir ekip ruhuyla mimari, iç mimari , peyzaj projeleri ve uygulama alanlarında çalışmalar yapmaktadır. Ankara ve İstanbul da çeşitli ofislerde çalışan ekip üyeleri bu süreçte büyük ölçekli konut projeleri, villa projeleri, otel, tatil köyü, ulaşım , spor , kamu , ofis yapılarda tasarımcı ve uygulamacı olarak görev almıştır. Bu yıllar içinde edindiği bilgi birikim ve tecrübeler ile hareket eden ekibimiz , günümüzün esnek , interaktif , deneysel mimari tasarım anlayışıyla , hep yeni ürünler yaratma çabası içinde olup , kendini tekrarlamadan , hem kendisine hem çevresine yeni değerler katma amacındadır…

MİMARİ

Ekip olarak tüm projelerimizde ilk hedefimiz, ölçek ve proje tipi fark etmeksizin aynı bütüncül yaklaşımla hareket edip; mimari , insani ve ekonomik duyarlılıklarla tasarım yapmaktır. Bu hedefle her projemizde düşünme aşamasından kullanım aşamasına kadar bir çok faktörü göz önüne alarak , günümüz çağdaş mimarlık anlayışı içinde kendini tekrar etmeyen , yenilikçi çözümler öneren , çevreci malzeme ve teknolojilerle tasarımlarımızı oluşturmaya çalışmaktayız.

İÇ MİMARİ

Mimarinin iç ve dış diye ayrılamayacağının fakında olarak her projemizi bir bütün olarak ele almaktayız. Her iki konuyu da aynı duyarlılıklarla düşünüp çevresine yeni değerler katan ve içinde esnek kullanımlar içeren , mekana özgü çözümler öneren , kullanışlı , estetik , uzun ömürlü sürdürülebilir malzemelerle tasarımlarımızı oluşturmaktayız. Bu anlayışla yeni kullanımlar talep eden mekanlarda da mevcut yapının iç ve dış değerlerini koruyarak günümüz koşullarına uygun iç mimari tasarımlar ve uygulamalar yapmaktayız.

PEYZAJ

Mimari tasarım mimari , iç mimari ve peyzaj olarak bir bütündür. Bu anlayışıyla gerek yapılarımızın yakın çevresinde gerekse yeni toplanma ve halka açık kullanım alanlarında peyzaj tasarımı ve uygulaması yapmaktayız. Bu bağlamda her tasarım konusunda olduğu gibi yapılı çevremize ve doğal çevremize duyarlı , yenilikçi peyzaj önerileri oluşturmaktayız.